Články o výkladu karet » JAK ZAČÍT S VÝKLADEM KARET

Zdálo by se, že stát se kartářkou je tak snadné. Koupit karty, zamíchat, rozložit a mluvit o tom, co vidíme na kartách. Vlastně to tak snadné skutečně je, ale i není. Osobně si myslím, že koupit karty a pokusit se o výklad karet může skutečně každý, ale je otázka, jak dobře.

Karty by si ke kartářce měly samy najít cestu. Říká sem, že aby člověk mohl vykládat karty nesmí si je koupit sám, ale má je ukrást, nebo dostat. Nechci tímto nabádat k tomu, aby kdokoli karty kradl - to, co člověk udělá se mu třikrát vrátí = když něco ukradnete, o něco jiného přijdete (a většinou o větší hodnotu). Raději bych místo slova ukrást použila slovo najít - i to se nás může potkat.

Hlavní rozdíl mezi koupit a dostat vidím v životních zkušenostech. Koupit si karty můžete kdykoli a je jedno, kolik vám je let a kolik máte životních zkušeností a právě o ty jde především. Ale může to zakoupení karet být předčasné. Beru to sama podle sebe. Vím, že když jsem si vykládací karty (nebyly to taroty) koupila asi ve dvaceti třech letech, nešlo to, nemluvily ke mně tak, jak by měly, bylo to prázdné. Myslím, že jsem na ně nebyla dostatečně zralá. Když jsem po třicátém roce tarotové karty dostala, nechápala jsem to. Ale najednou ke mně tarotové karty mluvit začaly a ať jsem chtěla, nebo ne, musela jsem je začít studovat. Musela - to neznamená, že mě někdo nutil, ale vnitřně jsem k nim dozrála a karty si mě přitáhly samy a najednou to šlo.

Další otázka je, jaké karty vybrat, Taroty, Lenormand, mariášky, nebo cikánské a navíc to množství jejich vyobrazení. A teď babo raď. Ve skutečnosti je jedno, jaký typ karet kartářka k výkladu používá, podstatné je, aby k ní mluvily a sedělo jí jejich výtvarné řešení. Jinak řečeno, aby s kartami souznila. Stejně dobrou práci odvede jedna kartářka s obyčejnými mariášovými kartami, druhá kartářka se žolíkovými kartami a třetí kartářka s cikánskými, nebo tarotovými kartami.
S výběrem utčitého typu tarotu vám může pomoci článek JAK SI VYBRAT TAROT

 

ZPĚT