Články o výkladu karet » JAK SI VYBRAT TAROT

Tarotové karty mají mnoho podob. Některé z nich jsou pouze novou verzí klasického tarotu, ale některá novější pojetí se mohou od klasiky dost lišit. Někdy obsahují navíc jednu kartu, nebo mají pozměněné hodnoty figur malé arkány a pojetí jednotlivých karet bývá značně originální.

Myslím, že je to věci ku prospěchu. Pokud chcete karty vykládat, ať už pro někoho druhého nebo jen pro osobní potřebu, musíte se s nimi sžít. A když vás obrázky na první pohled osloví, je to mnohem snazší.

Fakt je, že tarot není nejlevnější a jeho hlavní vlastností musí být soulad s vaší osobností. Když ho kupujete, určitě si ho nejdřív prohlédněte. K balíčku bývá obvykle přiložen alespoń malý manuál, kde je vysvětlen význam jednotlivých karet, někdy se balíček prodává i s obsáhlejší publikací.

Možná byste si chtěli prohlédnout více než jeden balíček, dřív než se rozhodnete a nechce se vám žádat prodavačku, aby vám otvírala jeden za druhým. Nebo brousíte v e-shopech, kde všechny obrázky nejsou. Tak vám možná bude vyhovovat tenhle odkaz, kde si můžete prohlédnout taroty, o kterých by vás ani nenapadlo, že jsou to taroty.

Když kliknete na některý z balíčků, tak se vám otevře a můžete si jednotlivé karty zvětšit. 

Autor článku Dana Sklenářová

 

ZPĚT