Zajímavosti o kamenech » ÚČINKY KAMENŮ

achátová geoda

ACHÁT


Achátů je velké množství druhů i barevných odstínů a proto mají acháty i široké spektrum účinků v oblasti duševní (uklidňují, odstraňují škodlivé návyky) i fyzické (aktivují imunitní systém, podporují činnost vnitřních orgánů, voda čistí a léčí pleť a alergie, pomáhá při léčbě pohmožděnin).
Acháty nabíjíme na slunci.


Achátová geoda je dutý kámen, který po rozříznutí odhalí svou vnitřní krásu. V jeho nitru je před našim zrakem skryto množství překrásných krystalů. Svým vlivem pomáhá při neplodnosti a ochraně plodu před předčasným porodem, pomáhá správnému průběhu porodu.
Stejně jako jiné acháty nabíjíme na slunci.

 

 

ametyst

AMETYST


je odrůda křemene fialové barvy různých odstínů. Je to kámen duchovní čistoty. Přináší stabilitu a harmonii do vztahů. Mírní bolest všeho druhu (fyzické i psychické). Ovlivňuje poruchy způsobené stresem. Ametystovou vodou potíráme vředy a vyrážky. Voda při vnitřním užívání čistí cévy, posiluje metabolismus a funkci slinivky.
Protože některé druhy ametystu na slunci ztrácejí barvu, nabíjíme jej na denním světle.

 

AMETRÍN


křemen v němž se střídají odstíny fialové a žluté barvy. Spojuje v sobě vlastnosti ametystu a citrínu. Ovlivňuje psychosomatické poruchy a nemoce. Pomáhá při léčení zažívacího ústrojí, jater a ledvin. Pravidelné užívání vody ráno na lačno člověka pozitivně naladí naladí na celý den.
Na rozdíl od ametystu dobře snáší slunce, takže jej můžeme nabíjet na slunci.

APATIT


kámen modré barvy s bílým žilkováním. Pomáhá při nemocech kloubů a kostí, artróze. Potlačuje uzavřenost, lenivost a apatii. Podporuje imunitu, obnovu buněk a správnou funkci trávicího traktu.

aragonit

ARAGONIT


odrůda vápence. Mírní problémy s páteří, žaludeční neurózu. Pomáhá při ekzému - čistit aragonitovou vodou. Podporuje látkovou výměnu, imunitu a trávicí trakt. V psychické oblasti nám pomáhá zvládat velkou zátěž.
Nabíjíme na drúze křišťálu mimo dosah přímých slunečních paprsků.

 

 

 celestýnCELESTÝN


průsvitné krystaly bledě modré barvy. Potlačuje úzkostné stavy, nervozitu, svalové křeče, menstruační nepravidelnost a bolest. Přináší duševní svěžest, harmonii, optimismus a energii. Uvolňuje napětí a zatvrdliny ve svalech a vazivu.

 

 

 

 

 FLUORIT


stejně jako achátu i fluoritu je velké množství variant od čirého až k neprůhledného v širokém spektru barev, nejčastěji různé odstíny fialové střídající se se zónami čiré, modré, purpurové, zelené. Pomáhá nám najít ztracenou rovnováhu a uchovat jasný rozum. Zelený fluorit regeneruje plíce a pomáhá léčit astma. Žlutý tlumí stres. Oranžový aktivuje slezinu a játra, mírní záněty ledvin a močového měchýře(dobré výsledky má voda). Zonální - duhový vyrovnává citový a duševní život, uvolňuje stres a napětí. Pomáhá při komplikovaném těhotenství.
Nabíjíme mimo dosah přímých slunečních paprsků nebo za úplňku.

gagátGAGÁT


je černá uhelnatá hornina v poměru s jinými kameny na svou velikost neobvykle lehká. Pomáhá překonat smutek a deprese, při infekci horních cest dýchacích, astmatu, průjmu. Potlačuje revmatické bolesti, bolesti hlavy, posiluje pář, kosti, klouby. Přináší psychickou rovnováhu.
Nabíjíme na slunci.

GRANÁT


většina lidí si myslí,že granáty jsou pouze červené, ale není tomu tak. Ve skutečnosti mají všechny barvy kromě modré. Za nejkrásnější je považován český granát - barvy holubí krve, který byl v minulosti nošen jako amulet proti uhranutí.
Červený granát - pomáhá překonávat zábrany, dodává vytrvalost a radost ze života, reguluje krevní oběh, tlak a tvorbu krve.
Zelený granát - pomáhá překonat deprese, melancholii, ovlivňuje příznivě tvorbu a růst kostí a je účinný i při osteoporóze.
Černý granát - zbavuje náš citový a sexuální život blokád.
Nabíjíme na slunci.

HEMATIT - KREVEL


nosili už Babyloňané jako talisman štěstí a úspěchu. Přináší nám sílu a vitalitu. V kritických chvílích pomáhá aktivovat skryté rezervy a využít je. Podporuje vstřebávání železa a tvorbu červených krvinek, aktivuje srdce a krevní oběh, posiluje plíce,játra a slezinu, pomáhá menstruační nepravidelnosti.
Nabíjíme na slunci libovolně dlouho.

CHALCEDON


je odrůda křemene, který získává vlivem příměsí niklu, chromu, manganu a železa různé barvy od bílé přes šedou, modrou, zelenou, červenou, hnědou až k černé.
Modrobílý chalcedon - má uklidňující vliv na psychiku a posiluje víru v lepší budoucnost. Podporuje laktaci, mírní teploty, ovlivňuje funkci štítné žlázy.
Růžový chalcedon - pomáhá najít ztracenou sebedůvěru a důvěru v druhé, když nás někdo zklame. Podporuje srdeční činnost a posiluje imunitní systém.
Zelený chalcedon - pomáhá překonat smutek, léčí záněty.
Hnědý a červený chalcedon - posilují vitalitu, přizpůsobivost, vytrvalost. Podporují srážlivost krve a regulují trávení.
Nabíjíme na slunci.

chiastolit, vílí kříž, vílí kámen

CHIASTOLIT


pro jeho podobu dostal lidový název vílí kříž a byl ctěn jako ochranný amulet. Pomáhá nám uvědomit si své životní poslání. Pomáhá nám vytrvat,když se vše zdá beznadějně ztraceno. Podporuje pohybové ústrojí(hlavně vazivo, ale i klouby, kosti. Posiluje spánek. Chiastolitová voda dodá energii.
Nabíjíme na slunci alespoň dvě hodiny.

 

 

 

 
JADEIT


je nejvíce ceněný kámen Dálného východu. Byl ctěn jako kámen lásky a míru. Má různé odstíny od zelené, bílé, žluté, hnědé, šedé až černé a bledě fialové.
Zelený jadeit - jeho tlumené odstíny podporují láskyplné emoce a meditaci. Uvádí celý organismus do rovnováhy. Posiluje imunitu a nervový systém, funkci srdce. Podporuje funkci sleziny, jater a ledvin. Zmírňuje průběh chřipky. Masáží jadeitovým valounem posilujeme svaly. Voda pomáhá při nevolnosti.
Nabíjíme na slunci mimo fialových odrůd, ty pouze na denním světle, ale déle.

JANTAR


je zkamenělá pryskyřice, někdy obsahuje části rostlin nebo živočichů. Čistí organismus, zahání pocity zmaru a beznaděje, působí na hormonální a trávící systém, působí při onemocnění močového ústrojí, pomáhá při obtížích se žlučníkem, žaludkem,játry i střevy. Mírní revmatické bolesti, dnu, artrózu a záněty kloubů.
Nabíjíme na nepřímém slunci.

jaspisJASPIS


má vlivem obsažených minerálů různé barvy - hnědočervenou, žlutou, zelenou, hnědou, béžovou, šedou i bílou.
Červený jaspis - zahrnuje různé odstíny od červené až do hnědočervené. Vede nás ke skromnosti a soucitu. Posiluje krevní oběh, léčí zažívací obtíže. Ovlivňuje léčbu ledvin a močového měchýře, pomáhá odplavovat ledvinový písek. Pomáhá při hemoroidech.
Zelený jaspis - přináší harmonii. Snižuje překyselení žaludku.
Žlutý jaspis - dodává vytrvalost a porozumění. Pomoc při problémech s trávením, zjemňuje čich a posiluje imunitu.
Nabíjíme na přímém slunci.

KALCIT


je podobný křemeni a je to vedle něj nejhojnější minerál, nacházený ve všech možných barvách. Všechny barvy posilují kosti a zuby.
Bílý kalcit - podporuje duševní vývoj a posiluje paměť. Reguluje látkovou výměnu, činnost srdce, mírní žaludeční a střevní problémy. Voda posiluje zubní sklovinu a omezuje lámání nehtů.
Oranžový kalcit - podporuje intuici a rychlou reakci. Snižuje pocit nevolnosti, mírní křeče.
Žlutý kalcit - podporuje vegetativní nervový systém, látkovou výměnu. Posiluje psychickou rovnováhu.
Zelený kalcit - přináší naději, tiší neklid, zklidňuje návaly zlosti, snižuje teplotu, hojí spáleniny, omezuje nadměrné pocení, reguluje srdeční rytmus.
Modrý kalcit - posiluje sebevědomí, funkci štítné žlázy.
Nabíjíme na drúze křišťálu na denním světle.

kalcit žlutý zelený žlutý kalcit

 

karneol

KARNEOL


kámen žlutooranžové až červenooranžové barvy. Potlačuje nesoustředěnost, pomáhá při křečových žilách, revmatismu, stabilizuje krevní oběh, má dobrý vliv na příjem potravy a trávení, odstraňuje bloky, které způsobují neplodnost a impotenci.
Nabíjíme na slunci co nejdéle.

 

 


KORÁL


jsou vápenatá schránka mořských polypů. Jsou bílé, perleťové, růžové, červené, modré a černé.
Bílé korály - nás osvobozují od temných myšlenek a negativních představ, učí nás pozitivně myslet, léčí nemoce kostí a choroby močového ústrojí, voda posiluje zubní sklovinu a zrak.
Červený a růžový korál - nás učí, že každá, i ta sebemenší maličkost má na světě své místo a svůj význam, červený chrání plod v matčině těle a pomáhá v léčbě neplodnosti, rizikovém těhotenství, menstruační nepravidelnosti, anémie, při poruchách krevního oběhu, podporuje sexuální touhu a usnadňuje porod. Růžové mírní deprese, vyrovnávají nepravidelnou srdeční činnost, tiší bolesti končetin, zbavují organismus jedů.
Černý korál - poskytuje ochranu na cestách, chrání před černou magií a uhranutím, pomáhá při léčbě nádorů(zhoubných i nezhoubných), hojí abscesy a vředy.
Modrý korál - je z všech korálů nejcennější, posiluje vyjadřovací schopnosti.
Nabíjíme pouze na denním světle.

křišťál drúza

KŘIŠŤÁL


je čirá odrůda křemene. Je to jeden z nejrozšířenějších a nejoblíbenějších minerálů. Vyskytuje se v různých tvarech krystalů, které mají často různé účinky, sílu, vibrace a různé způsoby použití. Při meditacích se doporučuje poloha špičkou nahoru, při odstraňování bloků špičkou dolů. Symbolizuje čistotu ve všech úrovních a formách. Australští šamani s jeho pomocí přivolávají déšť. Ve středověku byl drcen na prach a užíván proti úplavici, průjmu, kolikám a dně. Snímá z nás negativní energii a pozitivní energií nás nabíjí. Svou průzračností působí proti veškerému zlu, negativní energii a černé magii. Používá se jako kyvadlo, koule (jako podpora jasnovidnosti), krystal, oblázek. Je možné jej použít univerzálně ve všech energetických centrech těla, proti různým bolestem. Odstraňuje blokády, duševní disharmonie, nabíjí nás životadárnou energií. Tuto energii dokáže posilovat, koncentrovat, ukládat, měnit a přenášet. Příznivě působí na funkci štítné žlázy, srdce, krevní oběh, plíce, zažívací ústrojí. Pomáhá u nevolnosti, závratích, bolestech hlavy, migréně. Voda se doporučuje při ošetřování popálenin a kožních nemocí. Voda vnitřně po douškách při průjmech a nevolnosti. Bohatá drúza mění energii v prostoru a harmonicky ovlivňuje vztahy v rodině, vyrovnává a neutralizuje patogenní zóny.
Doporučuje se občas ho položit na hematit, aby se vybil. Nabíjíme libovolně dlouho na přímém slunci, na nehořlavé podložce - zvláště kulaté tvary mohou působit jako čočka a propálit či zapálit podložku.

 


křišťál s rutilem, sagenit, rutilKŘIŠŤÁL S RUTILEM - SAGENIT


čirý křišťál (někdy i záhněda) se zlatými až zlatožlutými vrostlicemi rutilových jehlic, lidové názvy jsou Venušiny vlasy, Amorovy šípy. Rutil v křišťálu i záhnědě posiluje přenos energie a tím zvyšuje jejich esoterické i léčivé schopnosti. Přiložením kamene i vodou posilujeme a léčíme jakékoli bolestivé či nemocné místo. Reguluje zdravý růst buněk. Posiluje imunitu. Vnáší do duše harmonii a krásu, chrání nás před negativními myšlenkami všeho druhu. Léčí nemoci horních cest dýchacích, pomáhá při astma, chronické bronchitidě a tuberkulóze. Posiluje funkci štítné žlázy. Má dobrý vliv na nápravu problémů s plodností, způsobených nervozitou, nejistotou či jinými psychickými problémy. Posiluje imunitu. 
Nabíjíme na slunci co nejčastěji a co nejdéle.

 


křišťál s turmalínemKŘIŠŤÁL S TURMALÍNEM - TURMALÍNOVÝ KŘEMEN


čirý až mléčně zakalený křišťál s vrostlicemi černého turmalínu, spojují se v něm dva různé minerály. Turmalín pomáhá poznat a odstranit zažité návyky a křišťál aktivizuje odhodlání na sobě pracovat. Pomáhá nám překonávat rány osudu, odstranit blokády mezi manžely a mez rodiči a dětmi. Mírní bolesti, pomáhá léčit nemoce způsobené přílišným psychickým vypětím jako jsou bolesti hlavy, žaludeční a střevní potíže, problémy srdeční a krevního oběhu, bolesti páteře. V těchto případech přikládáme na postižené místo.
Nabíjíme na přímém slunci.


 

 

kyanit

KYANIT


je modrý kámen s hedvábně perleťovým leskem, střídají se v něm různé odstíny modré. Omezuje nevyrovnanost, roztržité i zbrklé jednání. Pomáhá při zánětech horních cest dýchacích a poruchách řeči. Přináší spokojenost, rovnováhu, koncentraci, logické myšlení. Posiluje pohybové ústrojí, hlasivky a mozkovou činnost.

 

 

 

lazurit, lapis lazuli

LAZURIT - LAPIS LAZULI


světle až tmavě modrý kámen, jehož hlavní význam je v duchovní oblasti, dodává pocit jistoty a bezpečí, posiluje důvěru ve vyšší vedení a boří v nás všechny bariéry. Na fyzické úrovni mírní otoky a křeče, reguluje funkci štítné žlázy, brzlíku a krevní oběh. Využívá se jako prevence proti mrtvici, infarktu a vzniku nádorů. Voda pomáhá při vyrážkách, ekzémech, po bodnutí hmyzem. Zmírňuje zánět očí.
Nabíjíme pouze krátce na přímém slunci.

 

 

malachit

MALACHIT


kámen v různých odstínech zelené střídajících se ve vrstvách a vytvářejících zajímavé obrazce. Učí nás trpělivě přijímat špatné věci, protože i ty k životu patří. Podporuje koordinaci obou mozkových hemisfér. Neutralizuje citové problémy, učí nás, že změna je život. Podporuje sebeuzdravující proces organismu a imunitu. Podporuje činnost žaludku, slinivky a sleziny. V žádném případě neužívat vnitřně ve formě prášku, vodu jen vyjímečně.
Malachit je citlivý na pot a kosmetiku, neměl by se nosit delší dobu přímo na těle. po očistě vodou ihned osušíme. Nabíjíme několik hodin na denním světle.

 


měsíční kámen, adulárMĚSÍČNÍ KÁMEN - ADULÁR


je mléčně zakalený, průsvitný až neprůhledný kámen, s lehkým nádechem různých barev(bílý, modrá, žlutá, zelená, oranžová, šedá, černá). Měsíční kámen podporuje vnitřní vývoj duše. Je symbolem všeho ženského, plodnosti, mírnosti, intuice, krásy(vnitřní i vnější). Likviduje psychické bloky, které brání početí. Chrání ženy v těhotenství, mírní ranní nevolnosti a bolesti. Podporuje laktaci. Zvyšuje intuici. Léčí poruchy štítné žlázy, hlasivky a pomocí vody střevní trakt a slezinu. Posiluje funkci slinivky, a pohlavních orgánů, podporuje lymfatický systém a tím brání otokům.
Nabíjíme na dorůstajícím měsíci a za úplňku.

 

MRAMOR

Mramor se vyskytuje v mnoha barevných modifikacích. Pomáhá nám hledat tvůrčí možnosti řešení problémů, a překonávat rezignaci. Pomáhá věčným nespokojencům získat rovnováhu a spokojenost. Mírní alergické reakce, podporuje zdravý vývoj dětí. Posiluje slezinu, ledviny, střeva a kůži. 

OBSIDIÁN - sopečné sklo


v paleolitu a neolitu byl využíván pro svou tvrdost a ostrost lomu využíván na výrobu nástrojů a zbraní. Vlivem příměsí různých prvků má i rozdílné barvy(černý, šedý, hnědočerný, stříbřitý, zlatavý, modravý, nazelenalý, s bílými krystaly cristobalitu - vločkový, duhový).

ČERNÝ OBSIDIÁN - je velice silný nástroj, který proráží veškeré blokády. Mimo své síly je i nevyzpytatelný, u nečistého člověka vede k černé magii. V dobrých rukou naopak chrání před agresivními útoky temných mocností. Mírní bolesti a svalové napětí. Zasahuje u psychosomatických nemocí.

obsidián

VLOČKOVÝ OBSIDIÁN - má jemnější, méně agresivní účinky než čistý černý obsidián. Dodává sebedůvěru a sílu odolávat nepřízním osudu. Posiluje imunitu. Podporuje látkovou výměnu a obnovu organismu. Zvyšuje nízký tlak krve.

 


MAHAGONOVÝ OBSIDIÁN - posiluje schopnost soustředění a logické myšlení. Snižuje trému a obavy z neúspěchu. Voda pomáhá u plísňových střevních chorob, zánětech a alergiích. Podporuje trávicí systém.


ZLATISTÝ ČERNÝ OBSIDIÁN - pomáhá u psychických poruch a nutkavých sklonech. Podporuje aktivitu. Omezuje neustálé zahledění do minulosti, které nám bere sílu pokračovat v cestě.
 

DUHOVÝ ČERNÝ OBSIDIÁN - posiluje pevnou vůli při odstraňování návyků. Vnáší harmonii do funkcí celého organismu. Zbystřuje smysly.
 

SLZY APAČŮ - jsou průsvitný druh černého obsidiánu kulatého tvaru. Aktivují intuici a jasnovidnost. Rozpouští blokády. Pomáhá u problémů žaludku střev. Voda chrání trávící ústrojí před infekcemi. Zevně léčí a chrání pleť.
Nabíjíme na přímém slunci ráno a navečer. Mimo duhového obsidiánu, který je citlivý na světlo a horko. Proto ho nabíjíme za úplňku nebo dorůstajícího měsíce.

ONYX


černý kámen, přinášející sebekontrolu a cílevědomost. Onyx odebírá negativní energie z těla, ale neumí ji zpracovat, takže jeho očista a obnova jeho schopností je delší než u jiných křemenů. Pomáhá při hučení v uších, poruchách rovnováhy, posiluje imunitu a bystří zrak.
Nabíjíme na přímém slunci co nejdéle.

PAZOUREK

Pomáhá při řešení problémů mezilidských vztahů nastolit smír a toleranci. Oslabuje dopady negativních zážitků a ztrát. Zmírňuje fanatizmus. Podporuje funkci krevního oběhu, plic a ledvin. Pomáhá léčit záněty. Podporuje prokrvení a regeneraci unavené pleti.

Nabíjíme na slunci.

pazourek pazourek pazourek

PERLEŤ + PERLY


je hmota, kterou vylučují některé druhy mlžů, mořských i sladkovodních. Nosí při sobě jako ochranný amulet, chránící před nehodami, neštěstím a pohromami všeho druhu. Jsou oblíbeny i pro svou schopnost přitahovat bohatství. Dnes jsou perly pěstovány uměle tak, že jsou perleťové kuličky(ze sladkovodních mušlí) vkládány do perlorodek a vraceny zpět do moře. Tam se pak perly utvářejí stejně jako perly pravé. Perly umocňují důsledky našich činů, proto by se jim měli vyhýbat nečestní lidé. Protože jejich vlastní perly jim zlo vrací obratem zpět jako neštěstí nebo nemoc. Posilují nervy a intuici, mírní bolesti, snižují vysokou teplotu. Upravuje funkci sleziny a střevního traktu. Perlová voda posiluje zrak, podporuje činnost nadledvinek a plodnost.
ČERNÉ PERLY - chrání před nebezpečím a falešnými přáteli.
Perly jsou velice citlivé na vnější vlivy jako jsou pot,kosmetika, změny teploty, příliš sucho či vlhko. To vše zkracuje její životnost. Proto ji čistíme jen krátce pod proudem vlažné vody, rychle osušíme a nabíjíme na křišťálu za úplňku, nebo za denního světla mimo dosah přímých slunečních paprsků.

PYRIT


Pyrit je jeden z nejrozšířenějších minerálů. Má zlatožlutou barvu a kovový lesk. Nosí se jako amulet přitahující bohatství a peníze. Učí nás vidět své chyby a příště je nedělat. Podporuje okysličení krve a krevní oběh. Tiší bolesti nervů a mírní křeče, pomáhá při léčbě zánětů horních cest dýchacích, průdušek a plic. Aktivuje činnost jater a sleziny.
Nedoporučuje se nosit jej přímo na těle, protože je citlivý na pot kosmetické přípravky. Nemá rád ani vodu, takže jej čistíme představou a nabíjíme na křišťálu na denním světle mimo dosah přímých slunečních paprsků.

pyrit pyrit pyrit

RODOCHROZIT


V Rodochrozitu se střídají různé odstíny červené barvy od růžové až k tmavě malinově červené. Vnáší soulad do citových, duševních a fyzických aspektů těla. Probouzí lásku a pozornost k potřebám druhých. Zostřuje smysly a intuici. Zahání deprese a pocity méněcennosti. Podporuje činnost srdce, plic, krevní oběh. Napomáhá činnosti slinivky, slezin, jater a trávicího ústrojí. Posiluje funkci ledvin a pohlavních žláz.
Je citlivý na teplo,proto jej nabíjíme na nepřímém slunci.

RŮŽENÍN


je křemen světle růžové barvy. Od antiky byl ceněn jako kámen lásky a dnes je jeho význam rozšířen o jeho schopnost neutralizovat škodlivé vlivy v životním prostředí(záření, jedy, zplodiny v ovzduší), působící na náš organismus. Svými jemně růžovými odstíny budí v lidech něhu a lásku. Pomáhá nesmělým se projevit. Učí nás vidět vše krásné kolem nás. Probouzí fantazii. Reguluje rytmus srdce, pomáhá při nespavosti způsobené zraněnými city. Pomáhá při léčení nemocí pohlavních orgánů a neplodnosti. Voda z růženínu neutralizuje jedy, které v sobě hromadíme svými myšlenkami a vlivem špatné životosprávy. Doporučuje se umístit kus růženínu u televize nebo monitoru počítače, protože absorbuje škodlivé vyzařování těchto přístrojů.
Nabíjíme jej pouze na nepřímém slunci, protože vlivem světla a tepla ztrácí barvu.

růženín růženín srdce

 

sluneční kámen

SLUNEČNÍ KÁMEN


je minerál v barvách zlatožluté, oranžovo až červenohnědé. Jako amulet vnáší do života vlastníka štěstí a zahání smutky, deprese a strachy a přináší naději. Chrání před temnými myšlenkami, které na nás doléhají ve slabých chvílích. Učí nás vidět krásu v maličkostech a brát život tak jak přichází. Stimuluje nervovou soustavu a podporuje souhru všech orgánů. Mírní astmatické záchvaty. Voda vnitřně užívaná je prevencí proti nízkému tlaku, špatnému prokrvení končetin, křečím, zužování cév a embolii.
Kámen čistíme několik minut pod tekoucí vodou a nabíjíme na slunci co nejdéle.

 

SODALIT


je kámen v němž se prolínají různé odstíny modré až modrošedé barvy s žilkami bílého kalcitu. Posiluje inspiraci umělců. Prohlubuje koncentraci a logiku. Přináší klid, stabilitu a sebedůvěru. Snižuje horečky a vysoký tlak krve.
Sodalit čistíme dostatečně dlouho pod tekoucí vlažnou vodou a po očistění jej položíme na křišťál a nabíjíme alespoň hodinu na slunci.

SOKOLÍ OKO


kámen v modrošedých odstínech, občas přecházející do zelena s hedvábným leskem s efektem kočičího oka. Pomáhá nám vidět sami sebe takové jací jsme, bez přikrášlování. Tím nás učí vidět vlastní slabé stránky a jednat s ohledem na ně. Posiluje unavené oči, mírní silné bolesti hlavy, migrény a tiší astma.
Všechny kameny s efektem kočičího oka čistíme pod proudem vody a následně nabíjíme no přímém slunci.

SŮL


je univerzální očistný minerál(duchovně i fyzicky). Pomáhá bořit blokády, potlačuje slabost, nevolnost, záněty tkání, abscesy, pomáhá hojit jizvy. Podporuje látkovou přeměnu, uvolňování hlenů, krevní oběh. Při chrapotu a bolestech v krku
je dobré kloktat silně osolenou vodou. Sůl má antibakteriální a dezinfekční účinky. V současné době jsou velmi oblíbené solné lampy, které při zahřívání uvolňují do prostoru solné ionty a tím působí pozitivně na dýchací cesty.

THULIT


růžovofialový minerál. Ochranný kámen. Pomáhá překonat stres a strach. Učí nás radovat se z maličkostí. Posiluje imunitu, Harmonizuje činnost srdce a krevní oběh. Snižuje vysoký krevní tlak. Chrání před virovými nákazami a snižuje horečku. Regeneruje oslabený organizmus.
Čistíme vodou a nabíjíme krátce na nepřímém slunci, protože nesnáší rychlé změny teplot.

TYGŘÍ OKO


je kámen ve kterém se střídají vrstvy žluté až zlatohnědé barvy, je hedvábně lesklý s efektem kočičího oka. Učí nás přijímat změny ve svém životě. Posiluje vůli a koncentraci. Snižuje pocity beznaděje a zahání černé myšlenky. Mírní astmatické potíže a bolesti hlavy. Reguluje látkovou výměnu. Podporuje funkci jater. Voda z tygřího oka podporuje léčení chorob kostí a kloubů.
Kámen čistíme pod proudem vody a nabíjíme na přímém slunci libovolně dlouho.

VLTAVÍN


je průhledný až průsvitný kámen v různých odstínech zelené, zelenohnědé až hnědé barvy. Pomáhá nám na duchovní úrovni zbavit se zážitků, které nás tíží a blokují tím náš další vývoj. Probouzí jasnovidnost. Vede nás na naší duchovní cestě do vlastního nitra a tím nám pomáhá řešit situace a problémy, které vypadají neřešitelné. Učí nás zbavit se materiálních zájmů. Pomáhá léčit infekční nemoci. Posiluje imunitu, tvorbu bílých krvinek, uklidňuje problémy horních cest dýchacích. Aktivuje nervový systém. Účinkuje jako prevence před vznikem nádorů.
Očistu kamene provádíme vodou a nabíjíme jej na mírném slunci, nebo za přibývajícího měsíce či za úplňku.

ZÁHNĚDA


je průhledná odrůda křemene hnědého zabarvení. Symbolizuje harmonii duchovního a materiálního světa. Účinně pomáhá při léčbě chronických depresí a sklíčenosti. Uvolňuje křeče. Má dobrý vliv na léčbu infekčních nemocí, onemocnění vaziva a rakovinných nádorů v ranném stadiu. Masáž valounem záhnědy mírní bolesti zad.
Kameny čistíme déle než jiné křemenné druhy, protože absorbují mnoho negativních energií, v misce vody po celou noc. Následně nabíjíme dostatečně dlouho položené na křišťálu na nepřímém slunci.

ZKAMENĚLÉ DŘEVO


má různé odstíny od šedé přes žlutou, béžovou, červenou až k hnědé s výraznou kresbou letokruhů. Symbolizuje dlouhověkost. Učí nás akceptovat přírodní zákony. Přináší zapomenuté vzpomínky. Podporuje paměť, koncentraci a vytrvalost. Pomáhá při léčení artritidy, revmatismu a dny. Brzdí kornatění cév a podporuje látkovou výměnu.
Čistíme proudem vody a nabíjíme pokud možno na poledním slunci.

ŽIVOČIŠNÉ ZKAMENĚLINY:

TURITELLA


prokřemenělý shluk schránek korýšů Turitella. Slouží jako ochranný kámen. Podporuje vztah k přírodě. Posiluje v nás odvahu a vytrvalost. Snižuje stres. Posiluje činnost zažívacího traktu. Reguluje činnost slinivky.
Čistíme proudem vody a nabíjíme pokud možno na poledním slunci.

 

AMONITY

Amonity jsou zkřemenělé schránky pravěkých hlavonožců. Fosilie symbolizují čas, věčnost, dlouhověkost a animální síly. Používají se při astrálním cestování časem, když chceme evokovat moudrost dávných obyvatel naší planety, nebo proniknout do minulých životů.

amonit amonit

 

ZPĚT