Zajímavosti o kamenech » PŘITAŽLIVOST KAMENŮ


Kdo z nás si v dětství nehrál rád se všelijakými barevnými kamínky, nalezenými při různých procházkách či výletech? Koho i v dospělém věku neomračuje nádhera jeskyní s jejich dokonalou výzdobou, která vzniká po tisíciletí. Většina lidí s úžasem hledí na překrásné výtvory přírody, které vznikly v hluboké minulosti a prožily celou historii této planety. A tato historie je do každého z nich vepsána.
Kámen z Prokopského údolíHračka z dětství, jeskyně, zkameněliny, obyčejné kameny i drahé kameny. To vše jsou zdánlivě neživé kusy naší planety. Ale jsou skutečně neživé? Čím nás vlastně tak přitahují a fascinují? Jsou krásné. Ale není to jen jejich vnější krása. Každý z kamenů vyzařuje jemné vibrace, které každou bytost ve své blízkosti ovlivňují, aniž by si to ona bytost uvědomovala. Některé nás uklidňují, jiné aktivizují, další pomáhají překonávat psychické i fyzické blokády, které nás omezují v různých oblastech našeho života. Díky těmto svým schopnostem jsou kameny využívány k léčení nemocí, harmonizaci duše, těla i prostředí, ve kterém žijeme. A v neposlední řadě i v magii. Při léčení se využívají masáže kamennými valouny, přikládání kamenů, vody a elixíry (vybraná kámen přes noc namočené ve vodě) určené k vnitřnímu i vnějšímu užívání. V minulosti se kameny podávaly i vnitřně, rozemleté na prach, ale to již v dnešní době nelze doporučit.
Aby bylo možné kameny správně používat, je třeba tyto kameny před každým použitím očistit a nabít energií. Čištění provádíme pod tekoucí vodou, nebo v misce vody s krystalem křišťálu přes noc. Nabíjíme různými způsoby podle druhu kamene, protože všechny kameny nesnášejí stejné vlivy.

 

ZPĚT