Významy karet - velká arkána » Smrt

 karty, výklad karet, tarot, kartářka, velká arkána, smrt, konec, rozloučení, tarot robin wood

  •    SMRT ve výkladu karet


SMRT je jedna karet, které se většina lidí, když ji vidí vyloženou na stole, poleká a vyděsí. Téměř každý si myslí, že to znamená, že zemře on, nebo někdo z jeho blázkých. Ale tak to není. Je to sice Smrt, ale ve své symbolické formě, jako ztráta, či ukončení něčeho, co pro nás hodně znamenalo a rozhodně se s tím loučit nechceme. Jako každá karta Velké Arkány je její poselství důležité pro duchovní vývoj a konec, či ztáta, které se týká je nevyhnutná a je třeba se s ní vyrovnat. Podle dalších karet se dá usoudit, o jakou ztrátu se může jednat. Zde je nutné připomenout, že ten konec - smrt je logickým vyústěním dosavadního vývoje situace. Je to nutnost dělat změny. Je to konec a ztráta, ale když něco končí, je to proto, že je nutné, aby něco nového začalo.

  •    Často se opakující karta SMRT


znamená, že se blíží zmněna ve vývoji situace, na kterou se ptáme, znamená to, že bude nutné něco významného obětovat, ale vyplatí se to.

  •    Karta SMRT ve zdraví


nám radí změnu životního stylu, opustit starý způsob života a začít žít jinak, lépe, většinou se týká také životosprávy.

 

ZPĚT