Reiki » Mé vlastní zkušenosti s Reiki

Reiki a nemocný kocour

kocour, kočka, reikiPřed lety jsem měla zrzavého kocoura Čičika. Vlastně on mne patrně poslal na zasvěcení do Reiki. V té době, kdy to přišlo, jsem nad zasvěcením vlastně moc neuvažovala, ale přesto jednou, aniž bych o tom přemýšlela, jsem seděla u počítače a zjistila, že o týden později asi půl kilometru od mého domova se pořádá kurz Reiki I. stupně. A už to bylo. Dva dny před zasvěcením se náš kocour zhroutil a byl celý den ve veterinární nemocnici na kapačce. Den před zasvěcením mi ho vrátili domů s tím, že nemocnici špatně snáší. Měl vysoký tlak, zvětšené srdce a asi od dvou let byl na ledvinové dietě. Sice mi to neřekli, ale v podstatě mi ho dali domů umřít. Šance mu nedávali žádné.

Tak sem mu hned po svém příchodu ze zasvěcení začla dávat Reiki. Každý, kdo někdy dával Reiki zvířatům může potvrdit, že zvířata mají Reiki ráda, ale málokdy si energii berou déle než pět až deset minut. A Čičik doslova nasával energii přes tři čtvrtě hodiny v kuse a několikrát za den. Na sebe jsem si pouštěla ventilátor, protože jsem se přehřívala, jako elektrický drát.

Netvrdím, že jsem ho uzdravila, to už nešlo. Ale věřím tomu, že Reiki mu pomohlo přežít období, než se mu tlak díky lékům stabilizoval. Těžko někdo pochopí, jak jsem se cítila, když jsem se chlubila veterinářce, že i stolice se u něj dostala do normálu (řídká stolice - to byl příznak, díky kterému se přišlo na ten vysoký tlak). A ona mi na to jen řekla, že u mého Čičika už ji nic nemůže překvapit. To byla neskutečná oměna.

Léčení popálenin za pomoci Reiki


Spálenina - asi pár měsíců po zasvěcení jsem uklízela nádobí a syn si právě připravoval tousty v toustovači. Protože to bylo v létě a bylo horko, byla jsem jen v prádle. Jak jsem spěchala, nedávala jsem pozor a holým břichem jsem se přitiskla na bok toustovače, takže mi rozpálený toustovač vypálil na břiše dva pruhy asi 1x10cm nad sebou. Nejdříve jsem spáleninu ochladila ledovou sprchou. Pak namazala mastí na spáleniny a pak už jen využila Reiki. Vždy, když spálenina začala bolet, či svědit jsem si k ní zlehka přiložila ruku. Běhěm chvíle se vždy rána uklidnila. Během několika hodin se sice vytvořily puchýře, ale ani se pořádně nezaplnily tekutinou a během dalšího dne vyschly. Plně vyhojená byla spálenina asi za 3-4 dny, puchýře sloupnuté, místo pokryté novou kůží. Prakticky bez bolestí a svědění, které vždy hojení takovýchto popálenin provází. Jen nová, růžová pokožka připomínala, co se mi přihodilo.

Reiki a banální rýma

Všeobecně mohu říci, že méně marodím, než před zasvěcením do Reiki a o dost rychlejší a mírnější je i průběh nemocí. A výhodou je i lepší zvládání obyčejného nachlazení. O rýmě se říká, že trvá bez doktora sedm dní a s doktorem týden. Tak nějak to časově odpovídá, ale s reiki je to tři až čtyři dny. Při ucpaných dutinách stačí na chvíli ruce přiložit na čelo (případně jednu dlaň na čelo a druhou do týla) a během několika vteřin se dá dýchat volně. Samozřejmě, že je třeba to podle potřeby opakovat.

 

Toto je jen zlomek toho, jak nám Reiki může pomáhat. Už jsem zvyklá, že když na syna leze chřipka, přijde a řekne: "Mámo, ozař mě." 

 

ZPĚT