Články o výkladu karet » VÝKLADOVÉ OBRAZCE

Míchání před výkladem karet

Tak začínáme. Mícháme tarotové karty a tady může nastat problém, některé tarotové karty jsou větších rozměrů, často i laminované, kloužou v rukou a než si na ně ruce zvyknou, létají nám karty z rukou jako poštovní holubi. Co s tím? Nejjednodušší je, když si je vezmete do rukou a třeba večer při televizi se nejdříve naučíte je míchat. Po dvou až třech hodinách nepřetržitého míchání karet vám budou v rukou držet jako přilepené a nebudou tolik létat. Ale počítejte s tím, že i zkušené kartářce občas vyletí při míchání jedna, nebo více karet z ruky. Toho se není nutné lekat, kartu si dejte zpět do balíčku míchejte dále. Ale dobře si zapamatujte, která to byla a při výkladu karet k ní přihlédněte, vždy je důvod, proč na sebe upozornila svým rychlým startem ven = má zvláštní důležitost. Nejdříve si dobře promyslete, jak chcete karty používat. Některá kartářka vykládá karty tak, že karty hlavou nahoru při výkladu vnímá v pozitivních významech a hlavou dolů v negativních významech. Jiní kartáři kladou karty jen hlavou vzhůru a intuitivně významy volí kladné i záporné. K tomu je třeba přihlédnout při míchání. Pokud budete používat obousměrné kladení karet, je třeba je míchat tak, aby se při míchání mohly karty průběžně točit (můžete je položit na stůl a položené je mezi sebou posouvat (říkám tomu dětské míchání, nebo zamíchat a půlku balíčku obrátit vzhůru nohama, zase zamíchat a obrátit půlku...).

A jak dlouho karty před výkladem karet míchat? Ani ne moc dlouho, ani ne moc krátce. Poradí vám intuice, až budou karty připraveny, skončíte automaticky sama. 

Otázka pro výklad karet

Při výkladu karet je lépe pokládat složitější otázky, na které se nedá odpovědět ano-ne. Ty jsou vhodné spíše pro kyvadlo. Řekněme, že se budete ptát na nadcházející zkoušku ve škole. Otázka ''Udělám zkoušku?'' je vhodná pro kyvadlo, ale otázka formulovaná: ''Jaký bude průběh zkoušky a její výsledek?'' už se hodí pro výklad karet.

Snímání balíčku karet při výkladu

Začněte tedy nějakou jednoduchou otázkou, zamíchejte karty a vyndejte tři z nich. A tím jsme u dalšího problému, některé kartářky před vlastním výkladem karty sejmou na dvě i více hromádek. Ptáte se jesti ti tak musí být, či ne? A jestli neuděláte něco špatně, když to dělat nebudete? Nemusíte se bát, neuděláte. Jen je třeba, abyste si vybudovali svůj vlastní systém práce při výkladu karet, který bude váš vlastní a budete jej trvale používat. Ale měli byste používat stále stejný postup a moc často jej neměnit.

Můj osobní postup při výkladu karet je ten, že ze zamíchám karty, nesnímám je, ale namátkou vytáhnu z balíčku počet karet, který je potřebný k výkladu. To je v případě, že výklad karet vypracovávám na dálku, bez osobní přítomnosti klienta. Pokud se jedná o výklad karet s osobní účastí tazatele, míchám karty já a klient vybírá karty. Vždy je lépe, když karty před výkladem míchá kartářka, má více praxe, tolik jí karty nebudou padat z rukou a navíc velikost balíčků některých tarotových karet je taková, že je opravdu nutné si na ně zvyknout.
Ale zpátky k prvním výkladúm karet. Máte zamícháno a na stole leží vaše první karty. A co teď s nimi? Můžete se ptát v podstatě na jakoukoli situaci i životní oblast - v tom případě jí bude odpovídat kombinace významů tří karet.

karty, výklad karet, tarot, kartářka, výkladové obrazce, slunce, 5 holí, eso mečů, velká arkána, malá arkáne 

Významy karet na jednotlivých pozicích jsou:

u obrázku jsou karty chybně označeny. Správné poředí je 3 1 2.

3 = co k tomu vedlo 1 = co se děje 2 = kam to vede.

Časem si uvědomíte, že se vám ty tři karty při výkladu synteticky spojí dohromady a už nemyslíte na to, která má jaký význam, ale naskakuje to samo. Pak je dobré přidat více karet.


Můžete zkusit obrazec, který používám já 7karet :

karty, výklad karet, tarot, kartářka, král holí, 4 meče, rytíř pohárů, eso holí, císařovna, 5 mečů, 6 mečů, velká arkána, malá arkána
3 1 2 =  co se děje
3 4 = co k tomu vedlo
2 4 5 6 = kam to vede
Nejspíše se divíte, proč u pozic 2 3 a 4 mám více významů. Já vlastně začínala s tímto obrazcem takto:
1 = co se děje
3 = co k tomu vedlo
2 4 5 6 7 = kam to vede
Ale časem se mi tento ubrazec při výkladu karet syntetizoval a významy se prolnuly. Tak mi to funguje. Ale už dříve jsem psala - hledejte s pro výkládání karet svou vlastní cestu. A třeba vymyslete i vlastní výkladové obrazce.

 

ZPĚT