BABSKÉ RADY » Záněty

Když mi jedna bylinkářka poradila tento recept, koukala jsem na ni jako čerstvě vyoraná myš. Samozřejmě, že se toho všimla, zasmála se, a řekla mi, že věřit tomu nemusím, ale až budu potřebovat, abych to zkusila, funguje to na záněty, kdekoli v těle. Je to levnější, než doktor a léky. A měla pravdu. Její radu jsem vyzkoušela asi po půl roce, když jsem na vánoce dostala zánět průdušek, při kterém mně bolelo každé nadechnutí, no zkrátka, byla jsem zralá na antibiotika. Ale jako většině lidí se mi nechtělo platit devadesát korun za pohotovost a pak ještě v lékárně za léky (to je trochu moc štěstí najednou). Zvlášť, když si léta platím zdravotní pojištění. Tak jsem si na babskou radu vzpomněla. Rozhodla jsem se to vyzkoušet a když to nepomůže, tak se nedá nic dělat a na pohotovost se půjde zítra.
cibule na zánětyA teď ta rada:
vemte malou cibulku a nakrájejte ji na drobno, poduste na nepatrném množství oleje a teplou ji zabalte do nějaké gázy, nebo hadříku, který můžete pak vyhodit. Přiložte teplou na místo, kde je zánět, přikryjte igelitem, aby se to nepromastilo, přes to ještě nějalou teplou látku (šálu, ručník a pod.), a nějak to přivažte k tělu. Tak to nechte minimálně dvě hodiny, klidně můžete nechat i přes noc. A opakovat několik dní po sobě (dokud je to potřeba).
Na co je třeba si dát pozor!!!
Použít pouze dobrou cibuli, nesmí být nahnilá, či plesnivá.
Oleje jen trochu - aby z toho pak netekl.
Velký pozor dejte na teplotu cibule, když ji přikládáte na tělo, má být teplá, ne vařicí, abyste si k zánětu ještě nepřidali spáleninu.
A to nejdůležitější. Cibuli jen zesklovatět, nesmí zhnědnout a připálit se, to je pak na vyhození!!!
Po tom, co cibuli z těla odstraníte, je nutné ji vyhodit, nesmí se už jakkoli používat!!!

Jak to se mnou dopadlo?
Byla jsem hodně překvapena. Cibulku jsem osmahla, zabalila, přivázala na průdušky a šla jsem spát. V posteli jsem se sice cítila asi tak stejně přitažlivě, jako cibulový základ na omáčku, ale když je vám zle, je vám to jedno. Druhý den ráno jsem dýchala volně a bez bolesti. Sice jsem stále hodně kašlala, ale už to nebolelo. Když jsem cibuli sundala, zjistila jsem, že úplně zčernala. Tak jsem osmahla večer další cibuli a opakovala to. Za tři dny jsem měla pokoj. Cibule zčernala jen ten první den, asi to bylo tím svinstvem, co ze mne vytáhla ven. K doktorce jsem nešla, nebylo to už nutné.
Od té doby tento recept doma využíváme na všechny záněty i na zánět močového měchýře, na který každý rok na podzim a na jaře trpívá manžel. Jasně, že je vždy dobré jít k doktorovi, ale když to přidáte k tomu, co vám doktor poradí, je léčba o dost rychlejší.

ZPĚT