BABSKÉ RADY » Bolesti zad

masáž

Počítač je dnes už téměř nedílnou součástí života a u mnohých z nás je vysedávání u klávesnice profesí. Není to ideální způsob života. Nedostatek pohybu a strnulá pozice více hodin denně se dříve či později projeví. Nejčastěji bolestí v zádech, v místech mezi lopatkami. Je to hodně nepříjemná oblast, sami si tam nedosáhnete, masáž musí provádět druhá osoba a nejlépe vleže.

Pokud jde o záda, vím o nich opravdu hodně, poprvé se bolesti dostavily kolem třiceti let a od té doby jsem vyzkoušela leccos. Především pohyb, to je totiž jediné, co na záda zabírá opravdu. To místo mezi lopatkami ale vzdoruje rozhýbání velmi houževnatě. Když se k nám přistěhovala sousedka, která dělá zdravotní sestru, daly jsme se do řeči a zjistily, že máme problémy stejné. A já jsem se při té příležitosti dozvěděla velmi jednoduchý trik, jak masírovat lopatky svépomocí.

Postavíte se ke dveřnímu rámu tak, abyste měli hranu přímo mezi lopatkami a celkem jednoduchými pohyby ze strany na stranu provedete automasáž a to ošemetné místo si namasírujete. Stačí chvilka a úleva se dostaví. Skvělé na tom je, že to můžete uskutečnit kdekoli, třeba i v kanceláři hned, když se záda ozvou.

 

ZPĚT